Lisede dehşet

Ferit Zengin – Olay, İstanbul Eyüpsultan’daki Özel Eyüpsultan Final Akademi Anadolu Lisesi’nde oldu. Beş ay önce bu liseden atılan 17 yaşındaki öğrenci Y.K. dün sabah silahla okula geldi. Özel güvenlik görevlilerine müdürle görüşeceğini söyleyen Y.K. üst araması yapılmadan silahla okula girdi. Y.K. okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu lisenin müdürü İbrahim Oktugan’ın odasına gitti. Çıkan tartışma sırasında Y.K. belinden çıkardığı silahla Oktugan’a 4 el ateş etti.

Silah sesine koşan öğretmen ve öğrenciler tarafından kanlar içinde masasının başında ağır yaralı bulunan Oktugan hastaneye kaldırıldı. Kaçan saldırgan ise polisler tarafından beş saat sonra yakalandı. Saldırıda ağır yaralanan lise müdürü İbrahim Oktugan kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

Arkadaşları ve öğretmenleriyle sorunlar yaşayan Y.K.’nın 5 ay önce polis ekiplerince üzerinde bulunan ruhsatsız silahla yakalanınca okuldan uzaklaştırdığı öğrenildi. Güvenlik zaafiyeti nedeniyle okul hakkında idari soruşturma açılacağı, okulun özel güvenlik korumasında olduğu belirtildi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de yaptığı açıklamada “Hepimizi derinden etkileyen bu tür elim olayların bir daha yaşanmaması ve eğitim ortamlarının daha güvenli alanlar olması için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

‘Kafalarına sıktım’ paylaşımı

Eyüpsultan’daki lisede müdürü vurduktan sonra kaçan Y.K.’nın yakalanmadan önce sosyal medya hesabında video paylaştığı ortaya çıktı. Videoda saldırganın okul müdürünü vurmasını “Kafalarına sıktım” şeklinde duyurması dikkati çekti. Daha sonra yakalanan saldırganın emniyette sorgusu sürüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x